PIANO, PIANO

Lolo Fernández & Cia

ARRIBA!

José Luis Redondo

PARASITE CIRCUS

Têtes de Mules

L’ATELIER

Cia. Toc de Fusta

scRAKEJA'T 2.0

CobosMika Company

ATTENTI A QUEI DUE!

Compagnia La Fabiola

ESPERA

Cia. de circ EIA

AL OTRO LADO

Cia. Zanguango Teatro

EGO

Jove Companyia de Dansa Humancía

SHAKE SHAKE SHAKE

Cia. Paki Paya

SIN OJANA

Chicharrón Circo Flamenco

ORKESTRÒNIA

Cia. La Cresta

GNOMA

Pea Green Boat Puppet Company

ALIENS

Cia. Insòlits

ROJOS

Cia. Miquel Barcelona

MA SOLITUD

Cia. Guillem Albà

KAMCHÀTKA

Cia. Kamchàtka

RESIDÈNCIA 0

Col·lectiu Llego Tarde

iNSTants

Cia. Non Sin Tri

HIP HORNS BRASS COLLECTIVE

LABERINT STRIPTEASE

Cia. Roberto G. Alonso

Xa EDICIÓ FESTIVAL SENSE PORTES – 2022

Un any més, i en son 10, la Vila d’Argentona obre les seves portes, els seus carrers i els seus espais més insòlits, al Festival Sense Portes. Una edició molt especial, on tornem a la presencialitat, al contacte directe entre públic i companyies, a gaudir i viure l’essència de les Arts de Carrer després de dos anys marcats per la pandèmia de la Covid-19.

El Festival Sense Portes continua centrant la seva atenció i els seus esforços en les Arts de Carrer, en el sentit més ampli per tornar a intervenir i ocupar l’espai urbà. Amb la voluntat i l’objectiu de continuar oferint una proposta artística de qualitat, diversa i propera, tot gràcies a la participació i col·laboració del Col·lectiu Sense Portes.

La programació la integren propostes variades en disciplines (teatre, dansa, música, circ, performance, itinerants…), formats i audiències amb un criteri obert i integrador, on conflueixin el risc, la qualitat, l’espectacularitat, la diversió, la crítica social, l’estètica, la poètica i la revisió d’idees i discursos artístics, oferint una panoràmica representativa de la creació a l’àmbit de les Arts de carrer.

Continuem amb el treball, la il·lusió i el desig d’acostar la cultura i els drets culturals, com a bé essencial, a la ciutadania i donant suport al sector cultural. El Festival Sense Portes pretén, un any més, continuar sent un referent en el món de les Arts de carrer, en l’àmbit comarcal i nacional, amb un paper fonamental del voluntariat i la participació ciutadana.

LA CAIXETACia. Holoqué5 min17.30 hAl costat del Tramvia.+ 5 anysAforament limitat - Gratuït
THE BELLHOP (EL GRUM)Hilarilar Marionetas25 min17.30 hHort del RectorFamiliarGratuït
THE FRAMECia. Eléctrico 2845 min18 hCarrer Bernat de Riudemeia amb carrer GranTots els públics4 €
OHLIMPIADESCia. La Sincro50 min18 hPati Antiga VelcroTots els públicsGratuït
ANDANTECia. Markeliñe50 min19 hDes d’Antiga VelcroTots els públicsGratuït
THE FRAMECia. Eléctrico 2845 min19.30 hCarrer Bernat de Riudemeia amb carrer GranTots els públics4 €
THE BEAUTY OF ITÀngel Duran Performing Arts25 min20 hPl. EsglésiaTots els públicsGratuït
PIANO, PIANOLolo Fernández & Cia.50 min.21 hPl. NovaTots els públicsGratuït
ARRIBA!José Luis Redondo60 min.22.30 hPista del Centre ParroquialTots els públicsGratuït
PARASITE CIRCUSCia. Tête de Mules50 min.23.30 hCan Doro+ 10 anysGratuït
L’ATELIERToc de Fusta20 min11 hPista Centre Parroquial+ 7 anysGratuït
ATTENTI A QUEI DUE!Cia. La Fabiola35 min12.30 hPl. de VendreFamiliarGratuït
SCRAKEJA’T 2.0CobosMika Company40 min13 hPl. NovaTots els públicsGratuït
ESPERA Cia. de circ EIA45 min13.30 hPl. EsglésiaTots els públicsGratuït
L’ATELIERToc de Fusta20 min17 hPista Centre Parroquial+ 7 anysGratuït
ATTENTI A QUEI DUE!Cia. La Fabiola35 min17.30 hPl. de VendreFamiliarGratuït
AL OTRO LADOCia. Zanguango Teatre50 min18.30 hInici Paret de les mentides - ItinerantTots els públicsGratuït
EGOJove Cia. Dansa Humancía40 min.19 hPl. EsglésiaTots els públicsGratuït
SHAKE SHAKE SHAKECia. Paki Paya50 min20 hPl. NovaTots els públicsGratuït
SIN OJANAChicharrón Circo Flamenco55 min21.30 hEscola Bernat Riudemia + 12 anysGratuït
PARASITE CIRCUSCia. Tête de Mules50 min23.30 hCan Doro+ 10 anysGratuït
ORKESTRÒNIACia. La Cresta20 min11 hPista Centre Parroquial+ 8 anysGratuït
GNOMAPea Green Boat45 min11.30 hHort del RectorFamiliarGratuït
ALIENSInsolits Performing Arts40 min13 hInici Paret de les mentides - ItinerantTots els públicsGratuït
ROJOSCia. Miquel Barcelona25 min13 hPl. EsglésiaTots els públicsGratuït
ALIENSInsolits Performing Arts40 min17.15 hInici Paret de les mentides - ItinerantTots els públicsGratuït
KAMCHÀTKACia. Kamchatka60 min18 hPl. Inici Paret de les mentides - ItinerantTots els públicsGratuït
RESIDÈNCIA 0Col·lectiu Llego Tarde40 min18.30 hPl. EsglésiaTots els públicsGratuït
MA SOLITUDCia. Guillem Alba25 min19 hHort del Rector+ 10 anys4 €
INSTANTSCia. Non Sin Tri45 min19.15 hEscola Bernat Riudemia Tots els públicsGratuït
MA SOLITUDCia. Guillem Alba25 min20 hHort del Rector+ 10 anys4 €
HIP HORNS BRASS COLLECTIVEHip horns Brass Collective60 min20 hPl. NovaTots els públicsGratuït
LABERINT STRIPTEASECia. Roberto G. Alonso90 min21 hLa Sala+ 16 anysAforament limitat - Aconsegueix invitació

Consulta tota la programació del Festival Sense Portes

Arxiu descarregable en format PDF